خورشید طلایی توس

سلام برخورشید همیشه تابان خراسان؛ وب‌نوشته‌های حسن مهدیان
پنج‌شنبه 8 فروردین‌ماه سال 1387

راهنمای استفاده از برنامه

 

 
       
 
 
 
 
 

نرم افزار VEC
دسترسی به نرم افزار مدیریت آموزش VEC از طریق اینترنت (سایت mfaelearning.com ) امکان پذیر است. از آنجا که این نرم افزار کاملا" مبتنی بر Web است، برای استفاده از آن تنها به یک برنامه مرورگر وب مانند Internet Explorer (نسخه 5 یا بالاتر) نیاز خواهید داشت. هنگامی که به سایت وارد می شوید گزینه های ورود به سیستم، اخبار، جستجو و قانون اساسی در اختیار شماست. پیش از ورود به سیستم می توانید از اخبار جامعه مجازی آموزشی VEC مطلع شوید و قانون اساسی پیشنهادی این جامعه را مطالعه کنید. ضمنا" می توانید مراکز آموزشی این جامعه، مدارک و دروس ارائه شده را جستجو نمایید.

ورود به سیستم
در صورتی که در یک مرکز یا نهاد آموزشی عضو هستید می توانید با انتخاب گزینه ورود کاربر و وارد کردن نام کاربر و رمز ورود، به سیستم وارد شوید.
در غیر اینصورت می توانید برای ثبت نام در یک مرکز آموزشی و عضویت در VEC گزینه کاربر جدید را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، صفحه جستجوی نهادها و مراکز آموزشی ظاهر می شود. می توانید مرکز مورد نظر را پیدا کنید و در آن ثبت نام نمایید. توجه داشته باشید که بمنظور ثبت نام در یک مرکز آموزشی باید فرم مشخصات مخصوص آن مرکز
(پروفایل) را بطور صحیح تکمیل نمایید.

 
         
         
 
 

کنسول کاربری MyVEC

برای سهولت استفاده از امکانات VEC ، سه نحوه مختلف راهبری و گزینش منوها در این نرم افزار پیاده سازی شده است: کنسول MyVEC ، نوار منوی سمت راست و میله ابزار. کنسول MyVEC در ابتدای ورود به سیستم در اختیار شماست و از طریق گزینه MyVEC در نوار منوی سمت راست نیز به آن دسترسی خواهید داشت. در قسمت بالای کنسول تعداد پیام های جدید، اخطارهای جدید، نظرسنجی های جاری و آزمونهای جاری را مشاهده می کنید. در قسمت پایین موارد زیر نمایش داده می شوند: وظایف (تکالیف) ، کلاسهای جاری ، کلاسهای من (کل کلاسهایی که کاربر در آنها ثبت نام نموده است) و نهادهای من (مراکزی که کاربر در آنها عضو است).

 

 
         
         
 

کلاسهای من

با استفاده از این بخش کنسول MyVEC می توانید یکی از کلاسهایی که در آن ثبت نام کرده اید انتخاب نمایید و مشخصات کلی، زمان بندی، مراجع، اساتید و اعضا و سرفصلهای (سیلابس) آن را مشاهده کنید (از طریق میله ابزار). هنگامی که سیلابس درس بصورت درخت واره نمایش داده می شود در قسمت سمت چپ صفحه سه گزینه در اختیار شما قرار می گیرد:

 
 

 


مشاهده محتوا
، مشاهده هدف های رفتاری و انجام خودآزمون. برای استفاده از این گزینه ها ابتدا باید سرفصلهای مورد نظر را از درخت واره انتخاب کنید. پس از انتخاب سرفصلها، در صورتیکه بخواهید محتوای آموزشی مربوط به آن سرفصلها را ببینید می توانید از گزینه مشاهده محتوا استفاده کنید و اگر می خواهید هدف های رفتاری آن سرفصلها را مشاهده کنید می توانید گزینه مشاهده هدف های رفتاری را انتخاب نمایید.
توجه کنید که برای مشاهده محتوای آموزشی با فرمت های خاص (مانند PDF یا Flash ) به نرم افزارهای رایجی مانند Acrobat Reader و Flash Player نیاز خواهید داشت.

 

اگر می خواهید آموخته های خود را در سرفصل خاصی بسنجید، پس از انتخاب آن سرفصل، از گزینه انجام خود آزمون استفاده کنید. در مرحله بعد باید نوع آزمون (تستی یا تشریحی) و تعداد سوالات را تعیین نمایید. سپس آزمون برگزار می شود (پرسشها بطور تصادفی از بانک سوالات گزینش می شوند). در پایان آزمون می توانید نتیجه آنرا مشاهده کنید و براساس نتیجه آزمون، برای مطالعات بعدی راهنمایی می شوید

     
     
 

میله ابزار
میله ابزار که در قسمت بالای هر صفحه ظاهر می شود شامل گزینه هایی مربوط به آن صفحه است (به گزینه های میله ابزار در صفحات وظایف، کلاسهای من، پیام و اخطار و ... توجه نمایید). مثلا" در صفحه پیام (یا اخطار) گزینه های پیام های دریافت شده، پیام های فرستاده شده و ایجاد پیام جدید از طریق این میله در دسترس کاربر قرار می گیرد.

   
         
         
 

 

نوار منوی سمت راست
این نوار که منوی اصلی سیستم است در تمام صفحات بصورت ثابت وجود دارد و تمامی امکانات نرم افزار از طریق آن قابل دسترسی است. بخشهای مختلف این منو عبارتند از:
- MyVEC (با گزینه های وظایف، پیام ها، آزمون، نظرسنجی و انجمن)
- نهاد (با گزینه های نهاد من و جستجوی نهاد) بمنظور دیدن اطلاعات مراکز آموزشی
- جستجو (بمنظور جستجوی نهاد، کلاس، درس، مدرک، محتوای آموزشی و انجمن)
- پوشه شخصی (با گزینه های پروفایل شخصی، مدارک من، آزمونهایی که داده ام)

 

 
         
         
 

ثبت نام در کلاس
در صورتیکه مایل هستید در کلاسی نام نویسی کنید، ابتدا باید بوسیله منوی جستجو – جستجوی کلاس، آن کلاس را پیدا کنید. اگر کلاس در وضعیت "در حال ثبت نام" باشد دکمه ثبت نام در سمت چپ آن فعال است. با فشردن این دکمه درخواست نام نویسی شما برای مدیر مرکز آموزشی ارسال می شود و پس از تایید مرکز ثبت نام شما نهایی خواهد شد (از آن پس کلاس مربوطه را در فهرست کلاسهای من مشاهده خواهید کرد).
 

 
     
     
 

انجمن
انجمن ها یا Forum ها به منظور بحث و تبادل نظر عمومی درباره موضوعات مختلف ایجاد می شوند. شما می توانید انجمن های موجود را از طریق منوی جستجو – جستجوی انجمن مشاهده نمایید. در هر انجمن یک یا چند موضوع، و در ذیل هر موضوع یک یا چند بحث وجود دارد. شما می توانید با توجه به سطوح دسترسی خود، با استفاده از میله ابزار موضوعات یا بحث های جدید ایجاد کنید یا به بحث های موجود پاسخ دهید.

 
     
     
 

پوشه شخصی
در این پوشه اطلاعات شخصی شما مانند پروفایل شخصی (مشخصات شما) ، مدارک آموزشی شما و سابقه آزمونهایی که در آنها شرکت کرده اید نگهداری می شود.
اگر مایل به تغییر رمز ورود خود هستید، می توانید این کار را در بخش پروفایل شخصی انجام دهید.

 
 
   
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)