X
تبلیغات
رایتل

خورشید طلایی توس

سلام برخورشید همیشه تابان خراسان؛ وب‌نوشته‌های حسن مهدیان
پنج‌شنبه 8 فروردین‌ماه سال 1387

آشنایی با شبکه مدرسه

 

شبکه مدرسه یکی از طرحهای بنیاد دانش و هنر است که در سال ۱۳۷۷ به منظور توانمندسازی جوانان ایرانی با فناوریهای نو ( به ویژه فناوری ارتباطات و اطلاعات) راه اندازی شد.

برنامه های عمده شبکه مدرسه عبارت است از:
  • راه اندازی سایتهای کامپیوتری در مدرسه های برگزیده، هر سایت شامل ده الی پانزده کامپیوتر و تجهیزات جانبی است که روی یک شبکه محلی قرار دارد و ازطریق یک کامپیوتر خادم به شبکه اینترنت متصل می شود.
  • برگزاری آموزشها ی پایه به صورت آموزشهای فوق برنامه در مدرسه ها، در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات شامل آشنایی با اینترنت و کامپیوتر، سیستم عامل (ویندوز)، واژه پرداز (Word)، ارائه مطلب (Power Point)، و غیره.
  • راه اندازی گروههای پژوهشی در مدرسه ها به منظور تشویق دانش آموزان به فعالیتهای تیمی و گروهی، فعالیتهای مطالعاتی و پژوهشی با استفاده از یافته اندوزی از طریق شبکه اینترنت، و تدوین یافته ها و ارائه دستاوردها در سمینارها، وب سایتهای اطلاعاتی، و نشریات.
  • راه اندازی پورتال اسکول نت به عنوان درگاه ورودی به شبکه اینترنت، و گستره فعالیت دانش آموزان و معلمان بر روی شبکه، مشتمل بر بخشهای مختلف نظیر کلوبها و مدرسه های الکترونیک و درگاه ورود به وب سایت‌های مدرسه ها.
  • برگزاری سمینارهای محلی در مدرسه ها و شهرهای مختلف، و برگزاری همایش شبکه مدرسه در سطح ملّی.
  • همکاریهای بین المللی از طریق برقراری ارتباط مدرسه ها و دانش آموزان با مدرسه ها و دانش آموزان سایر کشورها و همکاری بر روی پروژه های مشترک از طریق گستره IRAN-iEARN و شرکت در سمینارهای بین المللی.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)